Strona główna
Kuchnia
Tutaj jesteś

Zamrażarki gastronomiczne – jaką wybrać do sklepu, a jaką do restauracji?

16 czerwca, 2024 Zamrażarki gastronomiczne


Obiekty związane z gastronomią, czy to profesjonalne kuchnie, czy też sklepy różnego rodzaju wymagają odpowiedniego wyposażenia – w tym urządzeń chłodniczych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zamrażarek gastronomicznych – czym kierować się przy wyborze sprzętu względem określonego rodzaju prowadzonej działalności? Przy zakupie odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które pomogą dostosować zamrażarkę do konkretnych wymagań sklepu czy restauracji.

Zamrażarka gastronomiczna dla sklepu

W sprzedaży znaleźć można różnego typu urządzenia chłodnicze, które sprawdzą się jako wyposażenie sklepowe. Oferta zamrażarek gastronomicznych w sklepie sklep.technica.pl pozwala wybrać spośród wielu modeli, co ułatwia dostosowanie sprzętu do spersonalizowanych potrzeb użytkownika.

W przypadku sklepu spożywczego, w którym istotne jest przechowywanie produktów w sposób maksymalnie ułatwiający klientom dokonywanie zakupów, warto rozważyć takie urządzenia, jak zamrażarki skrzyniowe. Modele te charakteryzują się dużą pojemnością i łatwym dostępem do znajdujących się wewnątrz produktów. Są idealne do przechowywania lodów, mrożonych warzyw, ryb czy gotowych potraw.

W zależności od wielkości sklepu oraz asortymentu, zamrażarka gastronomiczna dla takiego obiektu powinna mieć pojemność zapewniającą taką ilość miejsca, by pomieścić jak najwięcej produktów, ale bez ryzyka uszkodzenia (zgniecenia, rozerwania) ich opakowań. Najczęściej stosowane w sklepach są zamrażarki o pojemności od 200 do 500 litrów, co pozwala na przechowywanie dużej ilości produktów, bez konieczności częstego uzupełniania towaru.

Koszty eksploatacji sprzętu mają ogromne znaczenie, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu. Warto inwestować w zamrażarki gastronomiczne o wysokiej klasie energetycznej. Nowoczesne urządzenia często posiadają do tego funkcję automatycznego odmrażania oraz systemy, które minimalizują zużycie energii. Natomiast przezroczyste pokrywy pozwalają klientom na łatwe znalezienie produktów bez konieczności otwierania zamrażarki, co również zredukuje zużycie energii.

Zamrażarka gastronomiczna do restauracji: kluczowe parametry

Restauracje często korzystają z zamrażarek pionowych, które umożliwiają łatwy dostęp do przechowywanych składników, a dzięki konstrukcji przypominającej szafę zajmują również mniej miejsca. Wyższe półki i lepsza organizacja przestrzeni sprawiają, że kucharze mogą szybko odnaleźć potrzebne składniki. Do przechowywania większych zapasów żywności można natomiast wykorzystać zamrażarkę skrzyniową. W małych lokalach natomiast wykorzystywane mogą być, na przykład, niewielkie zamrażarki barowe.

W restauracji, gdzie kluczowe jest prawidłowe przechowywanie składników i ograniczenie ryzyka ich marnowania, również istotna jest pojemność zamrażarki gastronomicznej. Zamrażarki o pojemności od 300 litrów wzwyż są najczęściej wybierane, w zależności od wielkości lokalu. Mogą one jednorazowo pomieścić duże ilości jedzenia, bez obaw o jego psucie się.

W pracy kuchni restauracyjnej wymagane są niekiedy pewne udogodnienia. Nowoczesne zamrażarki gastronomiczne oferują zatem wiele użytecznych funkcji, takich jak zaawansowana regulacja temperatury czy automatyczne odszraniane.

Jak wybrać odpowiednią zamrażarkę dla gastronomii?

Zarówno w sklepie, jak i w restauracji niezawodna zamrażarka gastronomiczna jest kluczowym elementem wyposażenia. Dobór odpowiedniego rodzaju urządzenia, uwzględniający pojemność, energooszczędność, funkcjonalność oraz dodatkowe funkcje, jest kluczowy dla efektywnej pracy i zadowolenia użytkowników.

Decyzję o zakupie warto poprzeć konsultacją z ekspertami i przemyśleniem konkretnych potrzeb, by dokonać najbardziej opłacalnego wyboru. Sklep Technica oferuje szeroką gamę zamrażarek, które sprostają nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i niezawodność.

Artykuł sponsorowany

Redakcja 3sticks.pl

Jesteśmy zespołem 3sticks.pl – pasjonatów zdrowego stylu życia. Dzielimy się wiedzą i inspiracjami z zakresu diety, przepisów, zdrowia, kuchni oraz sportu. Przyłącz się do naszej społeczności i czerp z codziennych porad, które pomogą Ci żyć lepiej każdego dnia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zamrażarki gastronomiczne
Na co pomaga wyciąg z karczocha?
Czym się różni skrzyp polny trujący od dobrego?

Jesteś zainteresowany reklamą?